دسته بندی موضوعی اخبار

آخرین اخبار

آتش سوزی 60 هکتار از مزارع گندم در گالیکش استان گلستان

مدیر جهاد کشاورزی گالیکش در شرق استان گلستان اعلام کرد: وقوع آتش سوزی، حداقل 60 هکتار از مزارع گندم را در نزدیکی روستای آق قمیش این شهرستان از بین برد.

کد : 14839
تاریخ انتشار : يکشنبه 21 خرداد 1396
print
نظرات : 0
بازدید : 139

حبیب الله زارع بیان کرد : این آتش سوزی بعد از ظهر دیروز از محل پل 14متری در نزدیکی روستای آق قمیش و در مزارع حاشیه جاده به سمت روستای قرق رخ داد که با حضور نیروهای آتش نشانی شهرداری گالیکش، دهیاری آق قمیش و نیروهای منابع طبیعی، آتش مهار شد.

وی اضافه کرد : بر اساس اطلاعات اولیه، آتش از محل توقف یک دستگاه کامیون آغاز شده و با سرایت به مزرعه گندم ، یک دستگاه کمباین نیز که در مزرعه بود در آتش سوخت و علاوه بر آن به بخشی از جنگل های منطقه نیز سرایت کرد.

زارع با بیان اینکه نیروهای منابع طبیعی در محل وقوع آتش سوزری حضور دارند، تصریح کرد: آتش هم اکنون به طور کامل اطفا شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش خاطرنشان کرد: برآورد تولید محصول در هر هکتار در منطقه ای که آتش سوزی واقع شده حدود 4 تن در هکتار است و برآورد اولیه خسارت، از بین رفتن حداقل 240 تن گندم به ارزش بیش از سه میلیارد ریال است.

آتش سوزی مزارع در فصل درو ، یکی از تهدیداتی است که مزارع گندم را تهدید می کند و همه ساله در منطقه شرق استان گلستان از جمله شهرستان گالیکش، وقوع حریق در مزارع خسارت هایی را به مزارع آماده برداشت گندم وارد می کند.(ایرنا)

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد