روزانه 150 نفر در تهران دچار سکته مغزی می شوند

رئیس انجمن سکته مغزی ایران با بیان این که روزانه حدود 150 نفر در تهران سکته مغزی می کنند، بیان کرد: افزایش آگاهی مردم در خصوص زمان طلایی، کمک شایانی به بیماران حاد سکته مغزی می کند.

کد : 13971
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 بهمن 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 20

به گزارش انجمن سکته مغزی ایران، دکتر بابک زمانی روز دوشنبه در آستانه برگزاری کنگره آتروترومبوزیس (پیشگیری ازتصلب شرائین، سکته‌های قلبی ومغزی) اضافه کرد: وزارت بهداشت سال 94 متوجه اهمیت درمان سکته مغزی و فاصله عمیق ما و کشورهای پیشرفته و هشدارهای انجمن سکته مغزی ایران شد و اکنون این امر در اولویت‌های این وزارتخانه قرار دارد. 

وی گفت : امیدواریم روندی که وزارت بهداشت در درمان سکته مغزی در پیش گرفته است، همچنان با قوت ادامه پیدا کند. 

متخصص مغز و اعصاب زمان را مهم ترین فاکتور در درمان سکته مغزی دانست و ادامه داد: سه ساعت اول که فرد دچار سکته مغزی می‌شود، زمان طلایی درمان محسوب می‌شود به گونه‌ای که در این مدت اگر بیمار خدمات درمانی را دریافت کند، بیماریش قابل درمان خواهد بود.

وی با بیان اینکه کج و فلج شدن صورت و اختلالات تکلم از نشانه‌های اولیه سکته مغزی است، تاکید کرد: اگر شخصی چنین علائمی داشت باید با آمبولانس به مراکزدرمانی منتقل شود. چرا که امکانات درمانی اولیه در زمان طلایی درآمبولانس وجود دارد .

رئیس انجمن سکته مغزی ایران اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما سامانه منسجمی برای ثبت بیماری‌ها وجود ندارد و هر بخش بیماران خود را بستری و ثبت می‌کند که این کار علمی نیست. با این حال از اوایل امسال حدود 1500 مورد سکته مغزی ثبت شده که از این تعداد 300 نفر درمان شده‌اند. 

زمانی خاطر نشان کرد: شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بیماری‌های عروقی در سال‌های آینده گسترش پیدا می‌کند. درحال حاضر دنیا به سوی بیماری‌هایی می رود که قابل درمان‌تر هستند.

چهارمین همایش سراسری روزآتروترومبوزیس روز جمعه 29 بهمن 95 از ساعت 9تا14 با مشارکت انجمن‌های قلب وعروق ایران، آترواسکلروزیس، اینترونشال کاردیولوژی، انجمن سکته مغزی ایران و شرکت سانوفی درهتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.(ایرنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید روزانه 150 نفر در تهران دچار سکته مغزی می شوند

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد