مرگ 2 کارگر خط انتقال برق گرفتار در ارتفاعات جبالبارز کرمان

فرماندار جیرفت از جان باختن 2 تن از کارگران خط انتقال برق گرفتار در ارتفاعات برفی روستای جشار از توابع شهر جبالبارز استان کرمان خبر داد.

کد : 13904
تاریخ انتشار : يکشنبه 17 بهمن 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 84

احمد امینی روش اضافه کرد: روز گذشته 6 تن از کارگران خط انتقال برق در ارتفاعات برفی جبالبارز گرفتار شدند که سه نفر از این افراد برای نجات دیگران سعی داشتند خود را به نزدیکترین روستای این منطقه بنام دهنو برسانند که در نهایت یک نفر موفق به رسیدن به روستا و اطلاع رسانی از وضعیت همکاران خود می شود.

وی افزود: بلافاصله بعد از اطلاع از وضعیت کارگران خط انتقال برق در ارتفاعات جبالبارز یک اکیپ امداد متشکل از یک گروه اورژانس، هلال احمر و یک لودر برای کمک به جادثه دیدگان به این منطقه اعزام شد.

امینی روش در ادامه گفت : نیروهای امدادی از روز گذشته مشغول باز کردن مسیر برفی روستای دهنو منتهی به محل واقعه هستند که به علت بارش زیاد برف در این منطقه موفق به باز کردن مسیر و نجات این افراد نشدند.

فرماندار جیرفت یادآورشد: امروز صبح با دستور معاون استاندار کرمان یک دستگاه بالگرد و تیم امداد و نجات کوهستان به منطقه دهنو از توابع منطقه جبالبارز جیرفت اعزام شد.

امینی روش تصریح کرد: طی عملیاتی که از صبح امروز انجام شد در نهایت جسد یکی از کارگران خط انتقال برق منطقه جبالبارز شهرستان جیرفت در طول مسیر رسیدن به روستا کشف شد و به جیرفت انتقال پیدا کرد و تلاش برای پیدا کردن جسد نفر دوم با توجه به سخت گذر بودن منطقه به فردا موکول شد.

وی ادامه داد: بالگرد اعزامی امشب در منطقه دهنو می ماند تا فردا صبح عملیات جستجوی سه کارگر دیگر خط انتقال برق را انجام دهد.

امینی روش با بیان اینکه 6 نفر در این کارگاه مشغول فعالیت بوده اند تصریح کرد: یک نفر که خود را به روستای دهنو سغدر از توابع جبالبارز رسانده نجات یافته است.

وی تصریح کرد که 2 تن از افراد این تیم امدادی فوت کرده اند و چگونگی شرایط و حال سه تن دیگر این تیم نیز در هاله ای از ابهام است. 

جبالبارز در 46 کیلومتری شمال شهر جیرفت و در راه اصلی جیرفت - کرمان قرار دارد. 

این شهر دارای سه دهستان و 30 هزار نفر جمعیت است.

شهرستان جیرفت دارای اقلیم متنوع است و با وجود گرمسیر بودن، مناطق کوهستانی و سردسیر نیز دارد.(ایرنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید مرگ 2 کارگر خط انتقال برق گرفتار در ارتفاعات جبالبارز کرمان

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد