تشعشعات رآکتور هسته‌ای فوکوشیما به بالاترین میزان خود از سال 2011 رسید

تشعشعات درون یک رآکتور آسیب دیده در نیروگاه انرژی هسته‌ای فوکوشیما دایچی که 6 سال قبل در اثر سونامی سه رآکتور آن دچار نشتی شد، اکنون به بالاترین میزان خود رسیده است.

کد : 13891
تاریخ انتشار : يکشنبه 17 بهمن 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 24

به گزارش گاردین، شرکت Tepco که مسئولیت اداره این نیروگاه را بر عهده دارد اعلام کرد میزان تشعشعات درون رآکتور شماره 2 این نیروگاه به 530 واحد در ساعت رسیده که بسیار بالاتر از اندازه‌گیری‌های قبلی است. این اتفاق موجب افزایش فشارها برای انهدام نیروگاه توسط Tepco شده است. این درحالی است که فرآیند انهدام نیازمند همکاری هزاران نفر در یک بازه زمانی چهل ساله است. 

تنها یک واحد تشعشع می‌تواند موجب بیماری و تهوع شود. اگر این میزان به 5 واحد برسد، نیمی از افرادی که در معرض آن قرار گرفته‌اند ظرف مدت یک ماه جان خود را از دست می‌دهند و 10 واحد از تشعشعات موجب مرگ افراد ظرف چند هفته می‌شود. 

علاوه بر این، تحلیل تصاویر هوایی نشان دهنده ایجاد سوراخی در شبکه فلزی زیر لوله‌های فشار رآکتور شماره 2 است. این سوراخ که یک متر قطر دارد احتمالا در اثر ذوب شدن سوخت هسته‌ای در پی آسیب دیدن سیستم خنک‌سازی پشتیبان نیروگاه در سونامی سال 2011 ایجاد شده است. 

بر اساس برآورد دولت ژاپن، انهدام این نیروگاه، پاک‌سازی محیط اطراف آن، پرداخت غرامت و ذخیره‌سازی ایمن زباله‌های هسته‌ای مجموعا 150 میلیارد پاوند هزینه دارد.(ایرنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید تشعشعات رآکتور هسته‌ای فوکوشیما به بالاترین میزان خود از سال 2011 رسید

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد