نمونه ای بارز از بی‌توجهی به ارزیابی های زیست محیطی سد گتوند است

استاندار خوزستان با بیان اینکه ما مخالف طرح های انتقال آب هستیم، افزود: حفظ اکوسیستم تالاب ها و محیط زیست دغدغه اصلی ما است؛ سد گتوند نمونه ای از طرح هایی است که بدون توجه به ارزیابی های زیست محیطی اجرا شده است.

کد : 13880
تاریخ انتشار : جمعه 15 بهمن 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 62

غلامرضا شریعتی  در همایش روز جهانی تالاب ها که دیروز (14 بهمن ماه) در اهواز برگزار شد، بیان کرد: امیدواریم که میزبانی خوزستان در همایش روز جهانی تالاب های امسال موجب شود با کمک و همکاری قدم های بیشتری به سمت احیای تالاب های هورالعظیم و شادگان برداشته شود.

وی اضافه کرد: روند احیای تالاب ها در چند سال اخیر امیدوار کننده بوده است اما باید همکاری های جدی تر، علمی تر و با همدلی و تدبیر بیشتری در این زمینه داشته باشیم؛ احیای تالاب ها نیازمند عزم منطقه ای و بین المللی است.

وی با بیان اینکه فجایع زیست محیطی ملیت و قومیت نمی شناسند، تصریح کرد: زمانی فجایع زیست محیطی فارغ از ملیت و قومیت و جنسیت همه افراد را با خود فرو خواهد برد.

استاندار خوزستان اظهار کرد: اخیرا قطعنامه مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل ثبت شده است که قدم مهمی برای شروع برنامه های مشترک برای مقابله با این پدیده است. در این قطعنامه تاکید شده که سازمان ملل اولین نشست عالی مرتبه خود را در سال 2017 به موضوع مشکل ریزگردهای ایران و راهکارهای مقابله با این پدیده برای هماهنگی های بین المللی اختصاص دهد. امیدواریم برای حل معضل ریزگردهای ایران بسیج جهانی صورت بگیرد زیرا این پدیده آینده محیط زیست را در معرض خطر قرار داده و تنها بحث ایران در این زمینه مطرح نیست.

وی با بیان اینکه ما مخالف طرح های انتقال آب هستیم،افزود: حفظ اکوسیستم تالاب ها و محیط زیست دغدغه اصلی ما است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه در دهه هفتاد توسعه پایدار مورد توجه قرار گرفت، گفت: متاسفانه در دهه هشتاد توسعه پایدار آن چنان موردتوجه قرار نگرفت اما دولت یازدهم توسعه پایدار و محیط زیست را یکی از دستورکارهای خود قرار داد و انتظار داریم مشکل ریزگردها به طور ویژه در کشور مورد توجه قرار بگیرد.(ایسنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید نمونه ای بارز از بی‌توجهی به ارزیابی های زیست محیطی سد گتوند است

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد