بازیابی گازهای فلر از انتشار 66 هزار تن دی اکسیدکربن جلوگیری کرد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با اشاره به طرح بازیابی گازهای ارسالی به مشعل (فلر) گفت: با اجرای فاز اول این طرح، سالانه از انتشار 66 هزار تن گاز دی اکسیدکربن(CO2) جلوگیری شده است.

کد : 13805
تاریخ انتشار : جمعه 8 بهمن 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 39

«سیدمجید منبتی»  اضافه کرد: مدیریت و کاهش گازهای ارسالی به مشعل پالایشگاه، از دو جنبه حفظ محیط زیست و سودآوری حایز اهمیت است و یکی از موارد استراتژیک مورد نظر این شرکت بوده که در سال های اخیر با تعریف طرح جامع بازیابی گازهای ارسالی به مشعل در دستور کار قرار گرفته است.

شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در سیزدهمین همایش و هفتمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها، به واسطه طرح مشورتی 'بازیابی گازهای ارسالی به مشعل' موفق به دریافت تندیس زرین شد. 

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس در ادامه بیان کرد: طرح مشورتی بازیابی گازهای ارسالی به مشعل در سه فاز جمع آوری گازهای شیرین و توزیع آن برای مصرف، احداث واحد شیرین سازی گازهای ترش فشار متوسط و نصب کمپرسور و بازگرداندن کلیه گازهای باقی مانده به فرآیند، تعریف شده است که در خرداد ماه امسال فاز اول آن به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: با اجرای فاز اول طرح، 40 درصد از گازهای ارسالی به مشعل به عنوان سوخت مصرفی پالایشگاه بازیابی شده که کاهش سالیانه حدود 36 میلیون متر مکعب سوخت گاز مصرفی پالایشگاه را در پی داشته و علاوه بر سودآوری حاصل از اجرای فاز اول که حدود 36 میلیارد ریال (برمبنای گاز بهای داخلی) و 144 میلیارد ریال (بر مبنای قیمت جهانی گاز) است، از جنبه محیط زیستی نیز سالانه از انتشار 66 هزار تن گاز CO2 به محیط جلوگیری شده است.

وی گفت: در گام های بعدی این طرح در تلاش هستیم که در سال آینده با احداث واحد شیرین سازی گازهای ترش فشار متوسط و همچنین نصب کمپرسور و بازگرداندن کلیه گازهای باقی مانده به شبکه گازی از هدر رفتن تمامی این گازها در محیط زیست جلوگیری کنیم.

همایش ملی نظام پیشنهادها با هدف شناسایی راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه نظام پیشنهادها و شناسایی و ترویج تکنیک های نوین در عرصه توسعه فرهنگی نظام پیشنهادها چهارم بهمن در سالن همایش دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، با انتخاب نفرات برتر به کار خود پایان داد.(ایرنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید بازیابی گازهای فلر از انتشار 66 هزار تن دی اکسیدکربن جلوگیری کرد

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد