گازگرفتگی 3 سه نفر را در خمینی شهر روانه بیمارستان کرد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان بیان کرد: نشت گاز منواکسیدکربن از آبگرمکن 3 نفر را در منظریه خمینی شهر مسموم کرد.

کد : 13758
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 بهمن 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 26

منواکسید کربن، گازی بدون رنگ و بوست و عمده ترین منبع تولید این گاز، سوختن ناقص نفت و گاز است ولی در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی به ویژه در محیط های در بسته و فاقد اکسیژن تولید گاز منواکسید کربن امکانپذیر است.

 مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان افزود: در اثر مسمومیت با گاز  co در منظریه خمینی شهر زنگ اورژانس پزشکی به صدا درآمد.

وی گفت: وقوع مسمومیت در منظریه خمینی شهر به دلیل نشت گاز  co  از آبگرمکن بوده است.

غفور راستین تاکید کرد: استفاده از آبگرمکن یا بخاری مستعمل و دارای نقص فنی و بدون دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در محل سکونت، موجب مسمومیت می شود.

وی اظهار کرد: لزوم بازبینی مستمر، اطمینان از احتراق کامل و باز بودن مسیر لوله های دودکش وسایل گاز سوز اعم از بخاری، آبگرمکن و پکیج ساختمان ها در روزهای سرد و نبستن منافذ تبادل هوای تازه  ضرورت دارد.

مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان ادامه داد: پس از اعلام حادثه به فوریت های پزشکی، واحدهای امداد عملیاتی اورژانس به محل سانحه اعزام و با مسمومیت 1 خانم و 2 کودک روبه رو شدند.

وی گفت: پس از انجام اقدام های حیات بخش و اکسیژن تراپی، بیماران با شرایط ایمن به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر منتقل شدند.(ایمنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید گازگرفتگی 3 سه نفر را در خمینی شهر روانه بیمارستان کرد

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد