ناپدید شدن ۱۰۰ مهاجر به آب افتاده در نزدیکی لیبی

گزارش‌ها از نگرانی نسبت به سرنوشت حدود صد مهاجر به آب افتاده در نزدیکی سواحل لیبی حکایت دارد.

کد : 13691
تاریخ انتشار : يکشنبه 26 دي 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 33

در حالی که گارد ساحلی ایتالیا موفق شده چهار نفر را نجات دهد و هم‌زمان اجساد هشت قربانی را از آب بیرون بکشد، هنوز از سرنوشت حدود صد نفر دیگر که پس از واژگون شدن قایق‌شان ناپدید شده‌اند خبری در دست نیست.

این قایق روز گذشته (شنبه) در دریای مدیترانه و آب‌های میان ایتالیا و لیبی واژگون شد. نقطه دقیق واژگونی آن حدود ۵۰ کیلومتری سواحل لیبی گزارش شده است.

همزمان با گارد ساحلی ایتالیا، یک کشتی نیروی دریایی فرانسه و دو قایق تجاری به همراه امداد هوایی در حال جستجو برای یافتن سرنشینان این قایق‌ هستند. از ملیت مهاجران سوار این قایق بادی هنوز گزارشی منتشر نشده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، با وجود کاهش چشمگیر مهاجرت زمینی به سوی کشورهای اروپایی در چند ماه گذشته، تلاش برای رسیدن به خاک اروپا از طریق دریا همچنان ادامه دارد و قربانی می‌گیرد.

دفتر کمیساریای پناهندگان سازمان ملل متحد تخمین زده ظرف دو هفته گذشته از سال جدید میلادی، حدود ۱۰۰۰ مهاجر از راه دریا به اروپا رسیده‌اند. این آژانس سازمان ملل متحد همچنین گزارش کرده در همین مدت زمان ۱۱ نفر جان خود را در دریا از دست داده‌اند. هر چند این آمار پیش از واقعه امروز بود که در صورت افزایش قربانیان آن می‌تواند آمار ماه نخست ۲۰۱۷ را تنها در میانه آن به بالای ۱۰۰ نفر برساند.(ایسنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید ناپدید شدن ۱۰۰ مهاجر به آب افتاده در نزدیکی لیبی

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد