طوفان برق 330 هزار خانوار فرانسوی را قطع کرد

شبکه توزیع برق «آندی Enedis» که مسئول مدیریت 95 درصد شبکه توزیع برق فرانسه است با اشاره به طوفانی که در روزهای اخیر فرانسه را درنوردید، اعلام کرد: در اوج طوفان، برق بیش از 330 هزار خانوار فرانسوی قطع شد.

کد : 13683
تاریخ انتشار : شنبه 25 دي 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 28

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اکثر خانه هایی که در این طوفان برق آنها قطع شد مربوط به مناطق «نرماندی» و «پیکاردی» بود.

بر اساس این گزارش، بخش شرقی فرانسه نیز عصر جمعه در شرایط هشدار برف و یخبندان قرار داشت و احتمال وقوع یک طوفان زمستانی شدید، پیش بینی شده است.

به گفته ژاندارمری «سن ژونه Saint-Jeannet» بر اثر افتادن تنه یک درخت سرو که بر اثر طوفان شکسته شده بود، یک زن که در حال همراهی فرزندش به سوی مدرسه بود، کشته شده است.

در همین ارتباط، هواشناسی فرانسه نیز برای وقوع بادهای قوی به ویژه در شمال کشور هشدار داده است.

پس از اعلام هشدار نارنجی در تمام مناطق فرانسه، صبح روز جمعه نیز هواشناسی این کشور برای ده منطقه شامل «آردن»، «کوت-دور»، «دوبس»، «ژورا»، «اوت-مارن»، «موس»، «اوت-ساون»، «تریتورا-دو-بولفور»، «اِن» و «ایزر» برف و یخبندان پیش بینی کرد.

بر اثر شدت طوفان برخی مدارس در شمال فرانسه در شهرهای «سم» و «اسن» تعطیل و سرویس مدارس در «آردن»، «اسن»، «سم» و «موس» لغو شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، پیش بینی می شود که در هفته جاری نیز دمای هوای این کشور بین 6 تا هشت درجه پایین تر از میانگین فصلی باشد.

مدیر شبکه انتقال برق فرانسه (RTE) نیز پیشتر با اشاره به شدت برودت هوا، هشدار داده است که برای پاسخگویی به نیاز مشترکان برق، ممکن است مجبور به اجرای برخی اقدامات کنترل کننده شوند.

شدت موج سرما و یخبندان در دیگر مناطق اروپا همچون شهرهای مختلف آلمان و انگلیس نیز موجب کند شدن روند زندگی و افزایش حوادث رانندگی شده و این موضوع را به تیتر اصلی بیشتر رسانه های این کشورها تبدیل کرده است.

هفته گذشته برخی منابع خبری گزارش دادند که موج شدید سرمایی که از چند روز گذشته مناطق وسیعی در شمال و شرق اروپا را فرا گرفته تا کنون 60 قربانی داشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در هفته گذشته دمای هوا در لهستان به 20 درجه سانتیگراد زیر صفر و رومانی به 32 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید که در رومانی 6 قربانی گرفت.

سرمای شدید هوا و یخ زدن رودخانه دانوب در رومانی، همچنین باعث تعلیق کشتیرانی در این رودخانه شد.

بنابر گزارش رویترز، سرمای شدید هوا که در برخی از مناطق صربستان به 32 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید، سه کشته برجا گذاشت و دولت این کشور وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

در هفته گذشته سرمای شدید هوا در ایتالیا، هشت قربانی گرفته بود و مسکو، پایتخت روسیه، سردترین ایام را از ماه دسامبر سال گذشته تاکنون تجربه می کند.(ایرنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید طوفان برق 330 هزار خانوار فرانسوی را قطع کرد

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد