امدادرسانی هلال احمر به بیش از ۱۷۵ هزار زائر رضوی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، گزارش عملیات امدادرسانی جمعیت هلال احمر به زائرین پیاده اما رضا (ع) از ۲۶ آبان ماه تا پایان طرح همسفران خورشید را تشریح کرد.

کد : 13230
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 آذر 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 12

مرتضی سلیمی بیان کرد: شعب بجستان، بردسکن، تایباد، تربت جام، تربت حیدریه، جغتای، جوین، چناران، خواف، درگز، رشتخوار، سبزوار، سرخس، فریمان، فیروزه، قوچان، کاشمر، کلات، گناباد، مشهد، مه ولات و نیشابور در طرح همسفران خورشید فعال بودند.

سلیمی اضافه کرد: در این طرح ۶۱ دستگاه آمبولانس، یکدستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۷ دستگاه خودرو نجات، ۳۴ دستگاه خودرو کمک‌دار سبک، ۱۷ دستگاه خودرو کمک‌دار سنگین، ۲ دستگاه خودرو ارتباطات، ۷ دستگاه خودرو جابجایی نیرو، ۷۳ دستگاه از سایر خودروها و ۲ فروند بالگرد به کار گرفته شد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح تا کنون ۱۵هزار و ۷۶۵ تخته پتو، ۷۵۹ تخته موکت و ۸۲ دستگاه وسایل گرمایشی به مسئولین ایستگاه‌های اسکان زائرین تحویل داده شده است.

سلیمی با اشاره به فعالیت ۱۰۹ پایگاه امداد و نجات در طرح همسفران خورشید، افزود: همچنین بیش از ۱۲۰۰ نفر نیروی عملیاتی شامل پزشک، پرستار و پیراپزشک، امدادگر و نجاتگر و ... در این طرح آماده باش بوده و بکارگیری شدند.

رییس سازمان امداد و نجات در پایان گفت: در طول این طرح ۱۷۵هزار و ۷۵۰ تن خدمات امدادی را دریافت کردند که از میان مصدومان و بیماران ۱۷۵هزار و ۶۶۸ تن به صورت سرپایی و ۸۲ تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.(ایسنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید امدادرسانی هلال احمر به بیش از ۱۷۵ هزار زائر رضوی

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد