مرگ زودهنگام ۴۶۷ هزار اروپایی در سال بر اثر آلودگی هوا

آژانس حفاظت محیط زیست اروپا (EEA) اعلام کرد: وجود ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون (PM ۲.۵) عامل مرگ زودهنگام ۴۶۷ هزار نفر در سال در سراسر اروپاست.

کد : 13170
تاریخ انتشار : يکشنبه 7 آذر 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 20

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون برای سلامت مضرند و موجب آلودگی هوا می‌شوند.

ذرات معلق (PM)، ذرات مایع یا جامد بسیار کوچک در جو زمین هستند که منبع آنها می‌تواند طبیعی یا عامل انسانی باشد. این ذرات همچنین بر اقلیم و میزان بارش باران تاثیر می‌گذارند.

در کشورهای اروپایی ساکنان مناطق شهری در معرض خطر فزآینده قرار دارند و ۸۵ درصد آنان در معرض آلودگی ناشی از ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون هستند. این ذرات تاثیرات مخربی را بر سلامت انسان دارد و می‌تواند موجب بروز آسم، بیماری قلبی و سرطان ریه شود.

طبق گزارش بی‌بی‌سی در سال ۲۰۱۳ در اتحادیه اروپا بیش از ۴۳۰ هزار تن به دلیل قرار گرفتن در معرض ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون دچار مرگ زودهنگام شده‌اند.

علاوه بر این، آژانس حفاظت محیط زیست اروپا در جدیدترین بررسی خود اعلام کرده که خودروها و دیگ‌های بخار حرارتی گاز سمی نیتروژن دی‌اکسید (NO2) منتشر می‌کنند که به مرگ زودهنگام ۷۱ هزار نفر در سال منجر شده است.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، همچنین در اروپا کشورهایی که شدیدترین سطح آلودگی ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون را دارند شامل لهستان، بلغارستان و جمهوری چک هستند.(ایسنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید مرگ زودهنگام ۴۶۷ هزار اروپایی در سال بر اثر آلودگی هوا

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد