مهار آتش سوزی طبقه چهارم ساختمان 5 طبقه مسکونی و نجات تعدادی از ساکنان

آتش سوزی در طبقه ی چهارم یک ساختمان 5 طبقه مسكونی در خانی آباد نو با تلاش آتش نشانان مهار شد.

کد : 13057
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 آبان 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 38

همسایگان با مشاهده شعله های سركش آتش كه از پنجره های منزل مسكونی به آسمان برخاسته بود در تماس با سامانه 125 درخواست كمك كردند. ستاد فرماندهی در ساعت 22:52 دقیقه شب گذشته بی درنگ آتش نشانان ایستگاه های 22، 35 به همراه خودروهای بالابرو حمل دستگاه های تنفسی را به منطقه خانی آباد نو، خیابان بیستم اعزام كرد.

بهنام ریاضی معاون عملیات منطقه 7 آتش نشانی تهران كه در محل حادثه حاضر بود، در این مورد بیان کرد: هنگام رسیدن آتش نشانان، دود وشعله زیادی از پنجره های طبقه چهارم یك ساختمان 5 طبقه مسكونی تك واحدی به بیرون زبانه می كشید.

وی با اعلام این که دود تمام راه پله و پاركینگ ساختمان را فرا گرفته بود، افزود: تعدادی از ساكنین طبقه ی پنجم در ساختمان محبوس شده بودند كه آتش نشانان پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان با استفاده از دستگاه تنفسی وارد منزل شده و با كمك لوله های آبده، این آتش سوزی را که درحال سرایت به دیگر بخش های این واحد مسکونی بود، مهار و کاملا خاموش کردند.

ریاضی همچنین اضافه کرد: گروه دیگری از آتش نشانان همزمان مشغول عملیات شدند وبا رعایت اصول ایمنی اقدام به خارج كردن محبوسین به بیرون از ساختمان كردند.

وی ابراز داشت: تعداد 4 نفر از ساكنین مرد این ساختمان که قبل از رسیدن نیروهای عملیاتی اقدام به خاموش كردن آتش كرده بودند دچار دودزدگی شده بودند كه توسط امدادگران اورژانس به مراكز درمانی منتقل شدند.

معاون عملیات منطقه 7 آتش نشانی تصریح کرد: آتش نشانان با كمك دستگاه تهویه ی فشار مثبت مخصوص، دود های ناشی از این آتش سوزی به بیرون از ساختمان تخلیه كردند.

وی در خصوص علت این حادثه اظهار داشت: هم اکنون کارشناسان آتش نشانی این منطقه سرگرم بررسی علت بروز این آتش سوزی هستند.(پایگاه خبری 125)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید مهار آتش سوزی طبقه چهارم ساختمان 5 طبقه مسکونی و نجات تعدادی از ساکنان

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد