در دکان ابتکار محیط زیست و مردم جایی ندارند

نماینده سابق مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه وضعیت فعلی هوای خوزستان برای مردم غیرقابل تحمل شده است و رئیس محیط زیست که غلام حلقه به گوش دولت است در خواب خرگوشی فرورفته است، بیان کرد: مردم اهواز و خوزستان، دیگر از دولت و محیط‌ زیست ناامید شده‌اند.

کد : 12883
تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 آبان 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 22

سید شکرخدا موسوی با اشاره به هجوم ریزگردها به خوزستان و استان‌های همجوار و ایجاد شرایط بحرانی برای مردم، اظهار کرد: امروز تمام مدارس و دانشگاه‌های خوزستان تعطیل اعلام شده‌ و ساعت کار ادارات نیز تا ساعت 12 کاهش پیدا کرده است. مردم اهواز دیگر از دولت و محیط زیست ناامید شده‌اند چون به صورت عملی کاری انجام ندادند.

وی اضافه کرد: حتی جلسه ستاد بحران نیز تشکیل نشده است تا اهمیت موضوع برای مردم توضیح داده شود. حجم ریزگردهایی که هم‌اکنون به سوی مردم هجوم می‌آورد، بخش اعظمی از آن ناشی از خیانتی است که وزارت نفت در خشک کردن هورالعظیم انجام داده است، در طی سال‌های گذشته عملاً بحث جنگل‌کاری متوقف شده است، در حالی که می‌توانستند کارهایی را انجام دهند که مردم از این نگرانی خارج شوند.

وی در ادامه گفت: در این شرایط و با وجود ریزگردها و گرد و غبار، اگر باران ببارد، احتمال بارش باران‌های اسیدی بسیار زیاد است که در این خصوص حتی به مردم هشدار داده شده است که این باران‌ها ممکن است منجر به مسمومیت تعداد زیادی از مردم خوزستان شود.

نماینده سابق مردم اهواز در مجلس افزود : تاکنون هر حرفی از سوی دولت و محیط زیست در خصوص اقدامات پیشگیرانه در خوزستان گفته شده است، دروغ است و ما که در این شهرها ساکن هستیم، هیچ اقدامی را ندیدیم. ما در مجلس نهم علت بارش باران‌های اسیدی را بررسی کردیم و مشخص شد علت اصلی آلایندگی‌های نفتی اطراف اهواز است. متأسفانه وزارت نفت در خوزستان جنایت تاریخی‌ را انجام داده است و محیط زیست که نوکر حلقه به گوش دولت است، هیچ اعتراضی نمی‌کند.

وی ادامه داد: ابتکار نیز در خواب خرگوشی فرورفته و وضعیت بد مردم در گرد و غبار را نمی‌بیند، برای خود دکانی باز کرده است که تنها چیزی که در آن اهمیت ندارد محیط زیست است. مردم سالهاست از محیط زیست و دولت ناامید شده‌اند.(مشرق)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید در دکان ابتکار محیط زیست و مردم جایی ندارند

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد