20 درصد از مساحت شهر ریگان در محاصره شنهای روان قرار دارد

شهردار ریگان گفت: در پی تداوم پدیده خشکسالی و بروز توفان هم اینک 20 درصد از مساحت این شهر در محاصره شنهای روان قرار دارد.

کد : 10623
تاریخ انتشار : شنبه 24 مهر 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 29

حسن دهگان اضافه کرد: اداوم چندین ساله خشکسالی و از بین رفتن جنگل بالادست در ریگان موجب بروز پدیده شن گرفتگی در این شهر شده است.

وی ادامه داد: در این شرایط اگر از سمت جنوب غربی ریگان جلوی شنهای روان گرفته نشود نیمی از شهر در شن فرو خواهد رفت.

شهردار ریگان گفت: حرکت شنهای روان و انباشت آن کنار دیوارها و منازل در ریگان مشکلاتی را برای مردم این شهر به وجود آورده و عبور و مرور ساکنان را کند و در برخی نقاط مختل کرده است.

وی اضافه کرد: به رغم فعالیت مستمر شهرداری در تخلیه و پاکسازی معابر از شنهای روان، وزش توفان و خشکی خاک موجب انباشت مجدد شنهای روان در معابر عمومی ریگان می شود. این شهر با توجه به وضعیت بحرانی موجود نیازمند تخصیص اعتبارات ملی و استانی برای مهار شنهای روان است.

دهگان در ادامه افزود: می توان با کاشت نهال توسط منابع طبیعی و ایجاد کمربند سبز و بادشکن از هجوم شنهای روان به شهر ریگان جلوگیری کرد.

وی گفت: توفان شن سالانه افزون بر 3 میلیارد ریال خسارت به شهر ریگان وارد می کند و موجب از بین رفتن فضای سبز این شهر شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون توفان شن قسمت جنوب غربی شهر ریگان را محاصره کرده و به منازل سرازیر و موجب تخریب دیوار برخی خانه ها شده است

ریگان یکی از شهرستانهای بحرانی در زمینه فرسایش بادی در کشور و کانون بحران ریزگردها و توفان شدید شن است. 50 روستای ریگان در محاصره شنهای روان قرار دارند و 16روستای این شهرستان نیز خالی از سکنه شده اند.

مرکز شهرستان 86 هزار نفری ریگان در فاصله 285 کیلومتری شرق کرمان واقع است.(ایرنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید 20 درصد از مساحت شهر ریگان در محاصره شنهای روان قرار دارد

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد