ایران جز 10 کشور نخست تولیدکننده گاز کربن است

مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران با وجود آن که کشوری صنعتی نیست اما جز 10 کشور نخست دنیا در تولید گاز مضر کربن است.

کد : 10581
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 33

سید مهدی میرصالحی در چهارمین نشست گفت و گوی انرژی با حضور مدیران صنایع پرمصرف خراسان رضوی در مشهد اضافه کرد : کشورهای صنعتی آمریکا و چین رتبه های نخست و دوم و ایران رتبه نهم این فهرست را دارند.

وی میزان انتشار سالانه گازهای گلخانه ای را در ایران 850 میلیون تن ذکر و گفت: 25 درصد این میزان را نیروگاه ها، 15 درصد واحدهای صنعتی، 15 درصد بخش حمل و نقل و بقیه را ساختمان ها و مراکز تجمع انسانی تولید می کنند.

او ادامه داد: یکی از مشکلات ناشی از گازهای گلخانه ای افزایش دمای زمین و ذوب یخ های قطبی است لذا در صورت تغییر نیافتن روند آن شهرهای بزرگی مانند میامی و سانفرانسیسکو در آمریکا یا لندن در انگلیس در معرض آبگرفتگی کامل قرار می گیرند.

وی گفت: از مشکلات دیگری تولید گازهای گلخانه ای بالارفتن سطح آب دریاها، ورود آبهای شور به رودخانه ها شده و اختلاط آن با آب شیرین است که امکان استفاده از آب را برای شرب و کشاورزی از بین می برد.

مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: انرژی در ایران ارزان است و به همین خاطر در مصرف آن صرفه جویی نمی شود، البته بالا رفتن قیمت انرژی هزینه تولید را در بخشهای صنعتی و کشاورزی افزایش می دهد.

وی افزود: جامعه ایران از بعد فرهنگی هنوز به خوبی نقش انرژی را درک نکرده لذا باید در این زمینه کار فرهنگی شود تا مردم قدر انرژی را بیشتر بدانند.

او گفت: از بعد فنی و فناورانه صنایع ایران بزرگ، پرحجم و سنتی هستند که برای راه اندازی به انرژی زیادی نیاز دارند و همین امر موجب تولید گاز کربن می شود لذا باید به سمت فناوری های نوین و هایتک حرکت کرد که کوچکترند و مصرف انرژی و سوختشان پایین تر است و بازده بالاتری دارند.(ایرنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید ایران جز 10 کشور نخست تولیدکننده گاز کربن است

آخرین اخبار

انجمن سلامت ، ایمنی و محیط زیست

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد