مطالعات شناسایی کانون های گرد و غبار در 16 استان تکمیل شده است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مطالعات شناسایی و تعیین کانون های گرد و غبار در 16 استان از جمله استان های غرب، جنوب غرب و شرق تکمیل شده و برای 12 استان دیگر نیز در دست اقدام است.

کد : 10518
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 24

معصومه ابتکار در صفحه تلگرامی خود نوشت: شب گذشته در هیات دولت گزارشی از وضعیت گرد و غبار ارایه دادم، البته در داخل باید با کانون های گرد و غبار مقابله کنیم تا این توده ها وقتی به ایران می رسند، بارگیری مجدد نکنند.

سازمان جنگل ها و مراتع نهال کاری را انجام می دهد و پیگیری احیای تالاب ها در شورای عالی آب و اخذ مصوبه و تعیین اعتبارات استانی برای اولین بار در کشور، از جمله اقدامات برای مقابله با گرد و غبار است.

همچنین گزارش وقوع توفان های گرد و غبار با منشاء خارجی هر بار مستندشده و برای وزارت امور خارجه به منظور انجام اقدامات بین المللی ارسال می شود.

کارگروهی متشکل از دستگاه های ذیربط مانند وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست در حال تهیه و تدوین استانداردهای ضروری تثبیت کننده های خاک هستند که البته تصویب لایحه خاک در مجلس شورای اسلامی نیز می تواند کمک موثری باشد، این لایحه نزدیک به دو سال است که در نوبت طرح و تصویب است.

با توجه به اقدامات بین المللی ایران در این حوزه همچون تصویب قطعنامه های مقابله با گرد و غبار در سازمان ملل، همکاری هایی نیز در سطح بین المللی برای استفاده از فناوری، تجارب، ظرفیت ها و دانش کشورهای موفق شکل گرفته است که از آن جمله می توان به همکاری با ژاپن به منظور توسعه سیستم های پایش و هشدار اشاره کرد.(ایرنا)

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید مطالعات شناسایی کانون های گرد و غبار در 16 استان تکمیل شده است

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد