ریزش مرگبار دیوار مدرسه بر سر دختر خردسال چابهاری

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر ریزش دیوار مدرسه ای در روستای بجار شهرستان چابهار یک کودک پنج ساله جان خود را از دست داد.

کد : 10016
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهريور 1395
print
نظرات : 0
بازدید : 90

هنوز چند ماهی از حادثه تلخ درگذشت معلم فداکار خاشی که هنگام ریزش آوار مدرسه ای در این منطقه محروم، جان جوان خود را برای نجات دانش آموزانش فدا کرد نگذشته که سنگینی آوار دیوار فرسوده مدرسه ای دیگر در یکی از روستاهای چابهار، زمزمه های شاد دختر خردسالی را که بی تاب آغاز سال تحصیلی بی رحمانه خاموش کرد.

افسوس که بخت با این دخترک معصوم یار نبود تا شانه های استوار «گنگوزهی» و «گنگوزهی‌»‌ هایی که در این دیار کم نیستند جان پناه خنده ها و آرزوهای شیرین او شوند.

کاش آسمان سیستان و بلوچستان این گونه غبارآلود نبود تا گردی نه، ریزگردی، از انبوه آوار بی رحمی که هر از گاه از سقف و دیوار ناامن مدرسه بر سر کودکان معصوم این دیار هوار می شود بر دامن آنها هم که باید تدبیر عاجلی برای ایمن سازی فضاهای آموزشی فرسوده بکنند، بنشیند.

علیرضا راشکی با تاکید بر این که کودک جان باخته در این سانحه تلخ، دانش آموز نبوده است، بیان کرد: این مدرسه یکی از مدارس قدیمی و بدون حصار این شهرستان بوده که به کمک مردم دیوار و دری برای حفاظت از آن ساخته شده است.

وی ادامه داد: روز حادثه در مدرسه هنگام بازی بچه ها از دیوار جدا و به همراه پایه دیوار فرو می ریزد که در این حادثه یک کودک پنج ساله فوت و دو نفر دیگر زخمی می شوند.

وی با اشاره بر اینکه دو هزار و 600 سقف کلاس نا ایمن در سیستان و بلوچستان وجود دارد تصریح کرد: سالیانه حدود 500 تا 600 کلاس درس در استان ساخته می شود و تا زمانیکه تمام مدارس نوسازی نشوند دانش آموزان از این حوادث ایمن نخواهند شد.

راشکی در مورد اینکه ایجاد عدالت آموزشی در فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان درخور توجه است خاطر نشان کرد: ظرف سه سال قرار است 600 میلیارد تومان که سه برابر اعتبارات سال های اخیر است در بحث فضاهای آموزشی استان هزینه شود.

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و 300 هزار متر مربع با فضای متوسط کشوری که پنج و 34 صدم به ازای هر دانش آموز است فاصله داریم، گفت: پیش بینی می شود در طول برنامه ششم توسعه، فضاهای آموزشی استان به سرانه آموزشی کشور نزدیک شود.(ایسنا)

برجسب ها : حادثهریزش آوار
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید ریزش مرگبار دیوار مدرسه بر سر دختر خردسال چابهاری

آخرین اخبار

پر بازدیدترین اخبار

پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست

مشروح اخبار و مقالات سلامت،ایمنی و محیط زیست

تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به پرتال اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد